تبلیغات
شُبیر علیه السلام - معرفی کتاب « آینه در کربلاست »

معرفی کتاب « آینه در کربلاست »
« آینه در کربلاست » اثر دکتر محمدرضا سنگری تنها با گذشت یک سال از انتشار به چاپ هفتم رسیده است؛ این اثر روایتی کامل از واقعه عاشوراست.

آینه در کربلاست از دقیق ترین و جزئی پردازانه‌ ترین تاریخ نوشته های عاشورا است که نویسنده در آن با استفاده از منابع دست اول و مورد وثوق علمای تاریخ شیعه، تحلیل جامعی از حادثه کربلا ارائه می‌دهد.

«جزئیات حوادث»، «اسامی افراد تاثیرگذار در حادثه»، «نقشه راه کاروان امام حسین(ع) از مکه به نینوا»، «شخصیت پردازی شهدای کربلا»، «گفت وگو و رجزهایی که شهدا در لحظات پیکار با افراد دشمن داشتهاند» و «نحوه به شهادت رسیدن تمامی شهدا و بعد، اسارت بازماندگان کربلا از کوفه و شام و در نهایت رسیدن آنها به مدینه»، موضوعاتی است که دکتر سنگری به صورت جزئی و دقیق در این کتاب به آنها پرداخته است.

انتشارات قدیانی علاوه بر این اثر، مجموعه‌ای نیز با عنوان «قصه‌ های عاشورایی برای بچه‌ ها» منتشر کرده است. «قصه‌های عاشورایی برای بچه‌ها»، مجموعه‌ای 10 جلدی است که هر کدام از مجلدهای آن بر اساس یکی از شخصیت‌ های مهم و تاثیرگذار عاشورا نوشته شده و نخستین مجلد آن با داستانی درباره امام حسین(ع) شروع می‌شود و مجلد دهم مجموعه به امام سجاد (ع) اختصاص دارد.

این مجموعه شخصیت‌ های کربلا را به وسیله صفت‌ها و ویژگی‌ های شخصیتی به بچه‌ ها معرفی می‌کند و از آنها به‌طور مستقیم یاد نمی‌کند.

«آینه در کربلاست» را می توانید با مراجعه به این صفحه خریداری نمایید .